Image layer

Image layer

Image layer

Image layer

Aktualności

http://www.frdl.lublin.pl/fora/iv-kks

IV KRAJOWY KONGRES SEKRETARZY


SEKRETARZE Województw, Miast, Gmin i Powiatów!

Szanowni Państwo, mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w IV edycji Krajowego Kongresu Sekretarzy, organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Krajową Radę Forów Sekretarzy JST, który odbędzie się w dniach 19-20 września 2019 r. w HOTELU NOVOTEL**** w Warszawie (dawny Hotel Forum).

Aktualności: http://www.kongressekretarzy.pl/

Więcej informacji oraz zapisy: http://www.frdl.lublin.pl/fora/iv-kks


FRDL partnerem trzeciej edycji konkursu Nagrody dla Innowacji w Polityce 2019


FRDL partnerem trzeciej edycji konkursu  Nagrody dla Innowacji w Polityce 2019

Europejskie Nagrody Innowacje w Polityce (Innovation in Politics Awards) przyznawane są co roku przez Instytut Innowacji w Polityce z siedzibą główną w Wiedniu. Zwycięzcy są wybierani przez jury z 47 krajów Rady Europy. Nagroda jest poświęcona stałemu rozwojowi i wzmacnianiu innowacyjnej polityki demokratycznej i administracji publicznej w Europie.

Co roku Nagrody dla Innowacji w Polityce są wyróżnieniem dla najodważniejszych i najbardziej sprawdzonych projektów społeczno-politycznych w Europie. Jury składające się z ponad 1000 obywateli europejskich wybiera 80 finalistów i 8 zwycięzców w 8 kategoriach spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń. Nominować projekt może każdy obywatel

Wśród laureatów konkursu są zarówno inicjatywy lokalne, jak i projekt przewodniczącego Komisji Europejskiej. W poprzednich edycjach europejskie nagrody otrzymały dwa polskie projekty.  W 2017 roku nominowanych zostało 589 projektów europejskich, w tym 55 z Polski. 8 polskich projektów znalazło się w finale, a w kategorii „Jakość Życia” wygrał  „Wideotlumacz.pl – tłumacz języka migowego w zasięgu ręki”, zgłoszony przez Piotra Kowalskiego z Łodzi. W 2018 roku nominowano ponad 600 projektów, z Polski 66, spośród których znowu 8 zostało finalistami. Tym razem wygrał polski projekt „Gdański model integracji imigrantów” zgłoszony do kategorii „Prawa Człowieka” przez Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.

Polacy byli również aktywni w pracach jury konkursu: w 2017 roku pracowało w nim 41 osób z Polski, a w 2018 – 155.

Inicjatywa Nagrody dla Innowacji w Polityce ma na celu rozwój i wzmocnienie innowacyjnej polityki demokratycznej i administracji publicznej w Europie. W tym celu, wyróżniające się  euopejskie projekty polityczne są identyfikowane i nagradzane  w 8 kategoriach: Jakość życia, Dobrobyt, Miejsce pracy, Ekologia, Społeczeństwo, Demokracja, Prawa Człowieka i Społeczność lokalna. Wiedza na temat najlepszych praktyk może być następnie wykorzystana przez inne podmioty w polityce, a także przez społeczeństwo obywatelskie - niezależnie od przynależności partyjnej, stanowiska lub regionu.

 

Wszyscy finaliści zostaną zaproszeni na ceremonię wręczenia nagród w Berlinie, 4 grudnia. Na uroczystej gali w TIPI w Kancelarii Federalnej spodziewanych jest 500 gości z całej Europy.

Zachęcamy do zgłaszania projektów i do pracy w jury!

Strona nagrody: https://www.innovationinpolitics.eu/pl/home

Nominować projekty można na stronie: https://www.innovationinpolitics.eu/pl/project-nominate

Aby zostać jurorem należy wypełnić zgłoszenie pod adresem: https://www.innovationinpolitics.eu/pl/juror-submit

 

Więcej informacji:

Julia Kozak, Country Representative Poland,

tel. 694 669 773, jk@innovationinpolitics.eu


NABÓR do IV edycji Nagrody imienia Jerzego Regulskiego


Nabór do IV edycji Nagrody imienia Jerzego Regulskiego 

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich ogłaszają
IV edycję Nagrody imienia Jerzego Regulskiego za wybitne osiągnięcia w kreowaniu ładu przestrzennego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Nagroda imienia Jerzego Regulskiego została ustanowiona w 2016 roku i jest przyznawana
w czterech kategoriach:

  • idei (w postaci planu lub projektu urbanistycznego, koncepcji przestrzennej, wizji rozwoju przestrzennego czy innego przedsięwzięcia o podobnym charakterze),
  • realizacji dzieła (w postaci wdrożenia koncepcji urbanistycznej lub innej mającej charakter przestrzenny),
  • wiedzy i upowszechniania (w postaci pracy naukowej, publikacji czy innej formy krzewienia lub poszerzania wiedzy związanej z urbanistyką, zagospodarowaniem i ładem przestrzennym)
  • aktywności obywatelskiej (rozumianej jako inicjatywy i działania przyczyniające się do podniesienia ładu przestrzennego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju).

Zgłoszenia do IV edycji Nagrody imienia Jerzego Regulskiego przyjmowane będą do dnia 15 lipca 2019 r. za pomocą elektronicznego formularza dostępnego pod adresem: www.nagrodaregulskiego.frdl.pl

Ulotka nagroda 

 

 

 


Najbliższe szkolenia otwarte

WYKONYWANIE PRAW I OBOWIĄZKÓW SPADKOBIERCY PRZEZ GMINĘ

Data: 2019-08-23
Miejsce szkolenia: Lublin, ul 1 Maja 13/4
Cena szkolenia: 349/389 zł

ISTOTNE ZMIANY W POSTĘPOWANIU EGZEKUCYJNYM W ADMINISTRACJI. PRAWA I OBOWIĄZKI GMIN I GMINNYCH JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH W TOKU EGZEKUCJI

Data: 2019-08-26
Miejsce szkolenia: Lublin, ul 1 Maja 13/4
Cena szkolenia: 329/369 zł

STYPENDIA I ZASIŁKI SZKOLNE – REALIZACJA ZADANIA WŁASNEGO GMINY W POSTACI POMOCY MATERIALNEJ O CHARAKTERZE SOCJALNYM DLA UCZNIÓW– ZMIANY W 2019 R.

Data: 2019-08-26
Miejsce szkolenia: FRDL Warszawa ul. Żurawia 43
Cena szkolenia: 329/369 zł

USTAWA O PRZECIWDZIAŁANIU ALKOHOLIZMOWI PRZYMUSOWE LECZENIE ODWYKOWE - PRZESŁANKI I POSTĘPOWANIE

Data: 2019-08-27
Miejsce szkolenia: Lublin, ul 1 Maja 13/4
Cena szkolenia: 329/369 zł

PRACOWNICZE PLANY KAPITAŁOWE

Data: 2019-08-27
Miejsce szkolenia: Lublin, ul 1 Maja 13/4
Cena szkolenia: 339/379 zł

Chcesz być na bieżąco z ofertą szkoleniową?

Zapisz się na newsletter