Image layer

Image layer

Image layer

Image layer

Aktualności

http://www.frdl.lublin.pl/fora/iv-kks
12 CZE 2019

IV KRAJOWY KONGRES SEKRETARZY


SEKRETARZE Województw, Miast, Gmin i Powiatów!

Szanowni Państwo, mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w IV edycji Krajowego Kongresu Sekretarzy, organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Krajową Radę Forów Sekretarzy JST, który odbędzie się w dniach 19-20 września 2019 r. w HOTELU NOVOTEL**** w Warszawie (dawny Hotel Forum).

Aktualności: http://www.kongressekretarzy.pl/

Więcej informacji oraz zapisy: http://www.frdl.lublin.pl/fora/iv-kks


12 CZE 2019

FRDL partnerem trzeciej edycji konkursu Nagrody dla Innowacji w Polityce 2019


FRDL partnerem trzeciej edycji konkursu  Nagrody dla Innowacji w Polityce 2019

Europejskie Nagrody Innowacje w Polityce (Innovation in Politics Awards) przyznawane są co roku przez Instytut Innowacji w Polityce z siedzibą główną w Wiedniu. Zwycięzcy są wybierani przez jury z 47 krajów Rady Europy. Nagroda jest poświęcona stałemu rozwojowi i wzmacnianiu innowacyjnej polityki demokratycznej i administracji publicznej w Europie.

Co roku Nagrody dla Innowacji w Polityce są wyróżnieniem dla najodważniejszych i najbardziej sprawdzonych projektów społeczno-politycznych w Europie. Jury składające się z ponad 1000 obywateli europejskich wybiera 80 finalistów i 8 zwycięzców w 8 kategoriach spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń. Nominować projekt może każdy obywatel

Wśród laureatów konkursu są zarówno inicjatywy lokalne, jak i projekt przewodniczącego Komisji Europejskiej. W poprzednich edycjach europejskie nagrody otrzymały dwa polskie projekty.  W 2017 roku nominowanych zostało 589 projektów europejskich, w tym 55 z Polski. 8 polskich projektów znalazło się w finale, a w kategorii „Jakość Życia” wygrał  „Wideotlumacz.pl – tłumacz języka migowego w zasięgu ręki”, zgłoszony przez Piotra Kowalskiego z Łodzi. W 2018 roku nominowano ponad 600 projektów, z Polski 66, spośród których znowu 8 zostało finalistami. Tym razem wygrał polski projekt „Gdański model integracji imigrantów” zgłoszony do kategorii „Prawa Człowieka” przez Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.

Polacy byli również aktywni w pracach jury konkursu: w 2017 roku pracowało w nim 41 osób z Polski, a w 2018 – 155.

Inicjatywa Nagrody dla Innowacji w Polityce ma na celu rozwój i wzmocnienie innowacyjnej polityki demokratycznej i administracji publicznej w Europie. W tym celu, wyróżniające się  euopejskie projekty polityczne są identyfikowane i nagradzane  w 8 kategoriach: Jakość życia, Dobrobyt, Miejsce pracy, Ekologia, Społeczeństwo, Demokracja, Prawa Człowieka i Społeczność lokalna. Wiedza na temat najlepszych praktyk może być następnie wykorzystana przez inne podmioty w polityce, a także przez społeczeństwo obywatelskie - niezależnie od przynależności partyjnej, stanowiska lub regionu.

 

Wszyscy finaliści zostaną zaproszeni na ceremonię wręczenia nagród w Berlinie, 4 grudnia. Na uroczystej gali w TIPI w Kancelarii Federalnej spodziewanych jest 500 gości z całej Europy.

Zachęcamy do zgłaszania projektów i do pracy w jury!

Strona nagrody: https://www.innovationinpolitics.eu/pl/home

Nominować projekty można na stronie: https://www.innovationinpolitics.eu/pl/project-nominate

Aby zostać jurorem należy wypełnić zgłoszenie pod adresem: https://www.innovationinpolitics.eu/pl/juror-submit

 

Więcej informacji:

Julia Kozak, Country Representative Poland,

tel. 694 669 773, jk@innovationinpolitics.eu


11 KWI 2019

NABÓR do IV edycji Nagrody imienia Jerzego Regulskiego


Nabór do IV edycji Nagrody imienia Jerzego Regulskiego 

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich ogłaszają
IV edycję Nagrody imienia Jerzego Regulskiego za wybitne osiągnięcia w kreowaniu ładu przestrzennego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Nagroda imienia Jerzego Regulskiego została ustanowiona w 2016 roku i jest przyznawana
w czterech kategoriach:

  • idei (w postaci planu lub projektu urbanistycznego, koncepcji przestrzennej, wizji rozwoju przestrzennego czy innego przedsięwzięcia o podobnym charakterze),
  • realizacji dzieła (w postaci wdrożenia koncepcji urbanistycznej lub innej mającej charakter przestrzenny),
  • wiedzy i upowszechniania (w postaci pracy naukowej, publikacji czy innej formy krzewienia lub poszerzania wiedzy związanej z urbanistyką, zagospodarowaniem i ładem przestrzennym)
  • aktywności obywatelskiej (rozumianej jako inicjatywy i działania przyczyniające się do podniesienia ładu przestrzennego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju).

Zgłoszenia do IV edycji Nagrody imienia Jerzego Regulskiego przyjmowane będą do dnia 15 lipca 2019 r. za pomocą elektronicznego formularza dostępnego pod adresem: www.nagrodaregulskiego.frdl.pl

Ulotka nagroda 

 

 

 


06 LUT 2019

II KRAJOWY KONGRES FORÓW SKARBNIKÓW


Skarbnicy Województw, Miast, Gmin i Powiatów!

Szanowni Państwo, mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w II edycji Krajowego Kongresu Forów Skarbników, organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Krajową Radę Forów Skarbników JST, który odbędzie się w dniach 21-22 maja 2019 r. w HOTELU NOVOTEL**** w Warszawie (dawny Hotel Forum).

Aktualności: http://www.kongresskarbnikow.pl/

Zapisy: http://www.frdl.lublin.pl/fora/kongres-skarbnikow-ii


28 GRU 2018

Merry Christmas and Happy New Year!


Dear Partners, Colleagues and Friends,
Foundation in Support of Local Democracy wishes you a Merry Christmas and Happy New Year!

It has been a pleasure to work with you and look forward to future mutual accomplishments.
All the best,
Foundation in Support of Local Democracy RC in Lublin Team


04 LIS 2018

ABC Samorządu Terytorialnego. Poradnik oraz szkolenia dla radnych.


Prezentujemy czwarte wydanie "ABC Samorządu Terytorialnego. Poradnik dla radnych" dystrybuowanego wyłącznie przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Dedykowany dla radnych nowej kadencji 2018-2023, zawiera praktyczne informacje, które pomogą im w codziennej pracy: o strukturze rady, prawach, obowiązkach i zakazach dla radnych, zasadach etycznych, którymi powinni się kierować i in. Znajdują się w nim opisy zasad tworzenia prawa samorządowego, budżetu, planowania finansowego, kontroli merytorycznej i finansowej działalności samorządu. Wraz z poradnikiem udostępniamy szkolenia na zamówienie dla rad oraz pracowników biur rady. 

Wydawca: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, 2018 r., 330 stron, B5, okładka miękka.

Specjalna cena wersji książkowej Poradnika dla radnych 2018-2023 w przypadku złożenia zamówienia do 10 stycznia 2019 r. – 59 zł. brutto egzemplarz + koszt przesyłki. Od 10 stycznia 2019 r. cena wersji książkowej Poradnika dla radnych 2018-2023 - 69 zł brutto egzemplarz + koszt przesyłki.
W przypadku zamówienia pow. 15 egzemplarzy cena 49 zł brutto + koszt przesyłki.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!

http://frdl.org.pl/poradnik-dla-radnych-na-kadencje-2018-2023/


31 PAŹ 2018

e–MISJA - rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Lubelszczyzny i Podkarpacia


Trwa nabór JST do konkursu grantowego w ramach projektu pn.: e – MISJA - rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa lubelskiego i podkarpackiego ️- Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych" w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Termin składania wniosków trwa do 12.11.2018r. (do godz.16:00).

Pełna dokumentacja (m.in. Regulamin, Wzór wniosku, Dokumenty dodatkowe, Oświadczenia) do pobrania na stronie projektu: http://e-misja.com.pl

Mikroprojekt dotyczy przeszkolenia zadeklarowanej przez gminę liczby dorosłych mieszkańców w zakresie kompetencji cyfrowych.
Kwota grantu, o jaką gminy mogą się ubiegać, to nawet 150 tyś. zł bez wkładu własnego.

W ramach grantu gmina może wydatkować środki na:

• Promocję – do 20%
• Sprzęt – do 40%
• Organizację szkoleń do 20%
• Wynagrodzenie kadry instruktorskiej – do 40%
• Zarządzanie projektem – do 20%

W imieniu FRDL Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji ZAPRASZAMY samorządy województwa lubelskiego do aplikowania! 

E-mail: kontakt@e-misja.com.pl . Telefon: 12 633 51 54


04 WRZ 2018

FRDL partnerem VII Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej


Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej po raz kolejny jest partnerem merytorycznym VII Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej, który w tym roku odbywa się w dniach 24-25 września w Lublinie.

Fundacja współtworzy panele dyskusyjne w ramach linii programowych REGIONALNE PARTNERSTWO, DEMOKRACJA LOKALNA, RÓWNOŚĆ, NAUKA I EDUKACJA oraz DZIEDZICTWO I POJEDNANIE.

Tegoroczna VII edycja Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej poświęcona będzie budowaniu trwałych relacji współpracy regionalnej krajów Europy Środkowo-Wschodniej  w kontekście 100-letniej tradycji niepodległościowej, obywatelskiej i wolnościowej.W roku 2018 przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamięć o powstającym nowym ładzie międzynarodowym i przywracaniu podmiotowości państw stanowi doskonałą okazję do dyskusji o przyszłości współczesnej Europy, jej tożsamości, wyzwaniach, z którymi trzeba się zmierzyć, oraz o potrzebie głębszej integracji i współpracy.
Istotnym elementem dyskusji będą także panele poświęcone regionalnym partnerstwom, współpracy transnarodowej i regionalnej.

Na tegorocznym Kongresie nie zabraknie również ważnych zagadnień związanych z nauką i edukacją, dziedzictwem i pojednaniem oraz demokracją lokalną, jakże ważną dla wciąż reformującej się Ukrainy. Ponadto niezwykle ciekawie zapowiadają się panele poświęcone turystyce, innowacjom, mobilności oraz szeroko rozumianej równości.
Debaty ukierunkowane będą na wskazanie jak wiele istnieje obszarów współpracy regionalnej w całej UE z sąsiadującymi krajami Partnerstwa Wschodniego i jak sprawnie budować porozumienia i trwałe relacje partnerskie na wielu płaszczyznach.

Współpracujemy z partnerami z Polski oraz z krajów Europy Wschodniej. Wśród tematów, w których aktywnie bierzemy udział znaleźli się:

=> Samorząd terytorialny - ile polityki, ile menedżerstwa w zarządzaniu lokalnym.

=> Kobiety w polityce zagranicznej oraz ich wpływ na współprace międzynarodową.

=> Elementy wsparcia grantowego dla międzynarodowych partnerstw.

=> Migranci w szkole.

=> Unia Europejska wczoraj, dziś i jutro. Perspektywa członków i kandydatów.

=> Kobiety w administracji publicznej w Europie Środkowo-Wschodniej.

=> Wspólnota doświadczeń - polityka terroru i głodu.

Zapraszamy do rejestracji oraz udziału w VII Kongresie http://www.kongres.lublin.eu/

 

 


13 CZE 2018

EUROPEJSKI ZNAK JAKOŚCI ZARZĄDZANIA


Z wielką przyjemnością informujemy, że Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej otrzymała akredytację od Rady Europy na przyznawanie Europejskiego Znaku Jakości Zarządzania w Samorządzie Terytorialnym (ELoGE)w Polsce.


12>

Chcesz być na bieżąco z ofertą szkoleniową?

Zapisz się na newsletter